Ajankohtaista

Tuusulan monitoimihalli etenee

25/6/2024

Rakennamme Tuusulassa 12 000 m² monitoimihallia, johon sisältyy täysimittainen sisäjalkapallokenttä, eri pallopelien pelaamiseen ja koululiikuntaan soveltuva monitoimiliikuntasali, 400 m² kuntosali, kaksi erillistä muuta sisäliikuntatilaa sekä pukuhuone-, vastaanotto-, kahvila-, neuvottelu- ja toimistotilat.

Tekovalaisittain hanke etenee aikataulussa ja muutenkin työmaalla sujuu erinomaisesti, kertoo vastaava työnjohtaja Juhana Kaipainen.

”Monitoimihallin puolella asennetaan parhaillaan tekniikkaa ja väliseiniä sekä tehdään tasoite- ja maalaustöitä.
Jalkapallohallin osalta runko on pystyssä, ja seuraavana työvaiheena jalkapallohallin ulkopintaan asennetaan pvc -kangas.
Tämän jälkeen päätyihin tehdään sandwich-elementit, jonka jälkeen siirrytään jalkapallohallin sisävaiheeseen”.

Varsinaiset pallopelit näissä tiloissa alkavat alkuvuodesta 2025 tilojen valmistuttua.

Sopisi tämä ratkaisu myös teille?

Ota yhteyttä – autan mielelläni.

Miika Sieppi
Myyntipäällikkö